Čaj při pálení žáhy – směs č. 25
Tato čajová směs je osvědčeným prostředkem na snížení tvorby trávicích šťáv, které tento problém způsobují.
Složení:
semeno fenyklu, nať lnice, nať zeměžluče
lžíci této směsi zalijeme 1/4 1 vroucí vody a necháme 15 minut vyluhovat.
Pijeme třikrát denně nalačno.
S pálením žáhy se denně setkává až desetina dospělé populace. Za život tato komplikace potká až 40% dospělých a běžně se vyskytuje u poloviny těhotných žen. U těhotných žen se považuje za normální a často příznaky pyrózy samovolně odejdou s porodem. Jedná se o zpětný návrat žaludečních šťáv do jícnu. Silně kyselé žaludeční šťávy dráždí sliznici jícnu a dochází tak k nepříjemnému pocitu „pálení žáhy“. Je to prakticky podobný mechanismus jako u zvracení, ale děj neprobíhá reflexně, není provázen dávením ani křečemi.
Slovo „reflux“ naznačuje, že se část žaludečního obsahu vrátí do jícnu a pak samovolně zpět do žaludku. Tento jev nastává v důsledku nedostatečně funkčního svěrače mezi jícnem a žaludkem – česla. Pálení žáhy bohužel často provází další nepříjemné projevy jako je zápach z úst nebo bolesti žaludku.
Dle současné legislativy EU u bylinek a bylinných produktů nesmíme uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního nebo léčebného účinku bylin - byť se ony bylinky používají stovky let a pomohly miliónům lidí. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky bylin, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.
Parametry
- Typ produktu
- Doplněk stravy
- Balení
- 100 g
- Výrobce
- NaturPoint - Přírodní produkty, Karkoška Jan, Pionýrů 1700, Jirkov 43111